Bø kommune ber om elg-råd

Ulla Thoresen er landbruksrådgiver i Bø.
Landbruksrådgiveren i Bø kommune vil ha innspill fra innbyggerne før elgkvotene for 2024 fastsettes.
-Elgvaldene i Bø, jeger- og fiskeforeningen og viltforvalterne i Øksnes, Sortland og Hadsel har mottatt særskilte brev om høringen, men vi tar imot svar fra alle som ønsker å ha en mening om saken, sier Ulla Thorsen i Bø kommune.
Trykk her pdf, 373 kB.for å laste ned høringsdokumentet.
Hun peker på at grunneierlag som har interesser i elgforvaltningen også bør uttale seg. Bø kommune har ikke funnet noen organisasjoner fra Bø i frivilligregisteret som har navnet «grunneierlag» i seg. Grunneierlag som vil bli hørt, må gjerne sende høringsinnspill.
Trykk her Lenke til et annet nettsted. for å se hvem som står i frivilligregisteret fra Bø.
Trykk her Lenke til et annet nettsted. for å registrere en organisasjon i frivilligregisteret
Landbruksrådgiveren sier at dersom høringsinstansene ønsker at rådene skal bli lyttet til, må det skrives en begrunnelse.
Høringen er åpen for alle.
-Høringsspørsmålene er tredelt. Spørsmål 1, som jeg antar flest kanskje har synspunkter på, gjelder størrelsen på elgkvoten i år. Spørsmål 2 gjelder fordelingen mellom ku, kalv og okse. Spørsmål 3 gjelder beitetaksering og skal bare besvares av elgvaldene og grunneierlagene.
Høringsfristen er 31. mai.
Sist oppdatert
Bø kommune